Blog

middle aged guy laughing with hands behind head
Burada saç simülasyonu ile nasıl saçlarımızı doğal ve sık gösteririz bunu konuşalım.

Kalıcı makyaj ile kaşlara yapılan uygulamayı bilirsiniz. Kaşların yerine çizgiler  çizerek yeni bir kaş yaratırız. Saç simülasyonunda ise benzer şekilde saç köklerinin benzerleri yaratılarak saç kökleri yaratılmış olur. Eğer saç cildi yerine sadece saç köklerinin noktaları görülürse bunun anlamı saçlarımız artık seyrek görülmeyecek demektir. Kalıcı kaş yapımı ile aradaki en büyük fark  pigment uygulanması yöntemindeki  farktır.  Kaşların bulunduğu yerde deri çok ince olduğundan hafifçe çizilmesi boyayı alması için yeterlidir. Saçlı deri ise daha kalın olduğundan delerek boyayı cildin hemen altına yüzeye yakın bırakmak gereklidir.

Saç Simülasyonundan Kimler Yararlanır?

Saç simülasyonu ile saç kılı şeklinde çizgiler değil ufak noktalar yapmak gereklidir. Böylece saçlı deride bir gölge etkisi yaratırız. Burada önemli olan noktaların doğal görünmesidir. Doğallık uygulamayı yapan kişinin başarısına bağlıdır. Uygulama yapılmadan önce banyo yapılması önerilir. Uygulamadan sonra birkaç gün banyo yapılması uygun değildir. Saç simülasyonu kanser hastalarına, alopesi hastalarına, incelmiş saçlara, erkek ya da kadın tipi kelliği olan hastalara uygulanır.

Saç Simülasyonu Ağrılı Mıdır? Kimlere Yapılmaz?
Uygulama ne kadar ağrılıdır? Yanıt basittir. Kişiye bağlıdır.

Genellikle işlemde ağrı olmaz. İşlem öncesi pomade ile dieride hafif bir uyuşukluk sağlanır. Bu yetmezse local anestezi ile ağrı hissi tamamen engellenir. Saçlı deride akne veya hassas ciltlerde görülen psoriasis gibi hastalığı olanlarda hastalık ara verdiği zamanda bile saç simülasyonu yapmak uygun olmayabilir. Hem pigmenti alması zordur hem de keloid gelişme olasılığı vardır.

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir