Blog

shutterstock-1290341626 (1)

Saç simülasyonu bittiğinde artık rahatlayabiliriz. işin zor kısmı geride kalmış demektir. Ancak her zaman merak edilen en önemli konu bakımın nasıl olması gerektiğidir. Yapılan merkezlere göre değişmekle birlikte genel olarak dikkat edilen konuları toparlamak istedim.

Her uygulama seansından sonra günlere göre bu kısıtlamaları sıralayabiliriz.

Burada en önemli  konular değerlendirilmiştir. Amacımız deri altına yerleştirdiğimiz pigment depolarının bozulmasını engellemek ve derinin iyileşme süresinde onun bu durumuna zarar verecek koşullardan kaçınmaktır.

Buradaki kısıtlamalar kliniklere ve yapan kişiye göre değişebilir. Tüm koşullara uymak zorunlu olmadığı gibi tüm koşullara uyulsa bile sonucun garanti  olacağı anlamına gelmez.

Gün 1-4

Öncelikle işlem bittikten sonra rahatlamalıyız. Zor olan kısım artık geride kaldı. Genellikle  işlem öncesi olan sıkıntı hissi ortadan kalkar.  

Yapacağımız şey terlemekten kaçınmak, bunu için fiziksel egzersiz yapmamak ve başımızı suyla temas ettirmekten kaçınmak gerekir. İçimizden gelen saçlarımızı yıkama isteğini bir süre engellemeliyiz.

Gün 5-6

Saçımızı kestirip  kestirmeyeceğimizi tartıştığımız günlerdir. Elektrikli bir makina ile pigmentlere zarar vermeden traş olabiliriz. Eğer kabuk varsa bunlara dokunmamak gereklidir. Kopartılması zararlı olur.

Başımızı ıslataıp yıkayabiliriz ama şampuan kullanmak önerilmez. Fiziksel egzersiz yapabiliriz ama hafif ağırlıkları kaldırmak uygunken kardiyo yapmak önerilmez. Kafamızı önceden nemlendirerek  terlemenin zararını engellemiş oluruz.

Gün 7 ve sonrası

Banyoda  eski düzenimize geri dönebiliriz. Suyla temas etmenin zararı olmaz. Şampuan kullanmak serbesttir.  Saçlarımızı jiletleyebiliriz ama kabuk olmaması koşuluyla.

Gün 30 İkinci Seans Sonrası

Güneşlenme, bronzlaşma, yüzme havuzuna gitme serbesttir. Yaplı olmayan güneş koruyucu kullanmak önerilir.

Günlük nemlendirici ile nemlendirmek çok iyi olur. Yine de direkt güneş altında çok kalmak bazı kliniklerde önerilmez.

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir